Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Žena za volantem v Jihlavě nadýchala skoro dvě promile. Přišla o papíry

Autor: David Kratochvíl - Monday, 11. 2018, 05.17 hod.

Opilou šoférku s téměř dvěma promile alkoholu v krvi načapali policisté při kontrole v Jihlavě. Přišla o řidičák a čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté z obvodního oddělení v Jihlavě v sobotu časně ráno kolem druhé hodiny prováděli dohled nad plynulostí a bezpečností silničního provozu na teritoriu města Jihlavy.

Dvacet minut po druhé hodině ráno kontrolovali na ulici Fügnerova osobní vozidlo a Škoda Octavia. Policisté vyzvali ženu k předložení dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla.

Při kontrole vzniklo podezření, že schopnost dvaatřicetileté řidičky k řízení je ovlivněna alkoholem. Proto policisté následně vyzvali řidičku k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní - 1,81 promile alkoholu v dechu.

Pozitivní výsledky měla také opakovaná měření - 1,74 promile alkoholu v dechu a 1,64 promile alkoholu v dechu. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu.

"Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Ve věci policisté vedoucí zkrácené přípravné řízení a ještě tentýž den odpoledne žena převzala záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama