Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Zloděj v jihlavské firmě ukradl mobil za 20 tisíc. Zachytily ho kamery. Znáte ho?

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 1. 2018, 10.34 hod.

Z kanceláře firmy v jihlavské Chlumově ulici ukradl ve čtvrtek 22. února rafinovaný zloděj značkový telefon v hodnotě přesahující 20 tisíc korun. Jenže se přepočítal. Při lupu ho zachytily bezpečnostní kamery. Máme video. Poznáte pachatele? V tom případě volejte policejní linku 158.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže mobilního telefonu, ke kterému došlo minulý týden v Jihlavě v kanceláři jedné z firem.

další informace jsou pod videem.

Pachatel navodil situaci, při které odvedl pozornost zaměstnanců společnosti, a v nestřeženém okamžiku telefon vzal a z kanceláře utekl. Podezřelého muže zachytila kamera v jiné provozovně, kde se pohyboval před krádeží.

Ve čtvrtek 22. února přišel po půl třetí odpoledne do kanceláře firmy na ulici Chlumova neznámý muž. Začal na přítomné osoby mluvit anglicky a chtěl po nich na papír nakreslit cestu na vlakové nádraží. Využil momentu, kdy se mu zaměstnanci firmy snažili pomoci, během okamžiku vzal mobilní telefon, který byl položený na pracovním stole, a z kanceláře utekl. Na ulici dále pokračoval ve směru k ulici Havlíčkova.

"Pachatel odcizil mobilní telefon HUAWEI 10 PRO v hodnotě přes 20 tisíc korun," říká k tomu pro úplnost jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Krádež byla následně oznámena policii. Policisté provedli v lokalitě důkladné šetření za účelem vypátrání pachatele a zjištění maximálního množství informací důležitých pro zjištění jeho totožnosti. Místo činu policisté ohledali a zadokumentovali. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Případ dále prověřovali a shromažďovali získané poznatky. Policisté provedli také důkladné šetření v lokalitě okolí firmy a zjistili, že podezřelý muž byl ještě před tím, než telefon v kanceláři firmy odcizil, v jiné provozovně, kde ho zachytila kamera. Také v této provozovně muž po vstupu začal mluvit anglicky, za chvíli ale odešel.

Muž je vysoký přibližně 185 centimetrů, střední postavy a snědší barvy pleti. Měl kratší vlnité černé vlasy. Na sobě měl muž oblečené tmavší sako a kalhoty, kolem krku měl velkou nápadnou šálu světlé barvy.

"Žádáme občany, kteří muže na kamerovém záznamu poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158," dodala Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama