Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Znáte dvojici mužů a ženu na fotkách? Intenzivně se po nich shání policisté

Autor: David Kratochvíl - Friday, 8. 2019, 12.19 hod.

Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém přišla žena o svoji peněženku. V zájmu prověřování případu by policisté potřebovali zjistit totožnost dvou mužů a ženy zachycených na fotografiích.

občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém přišla žena o svoji peněženku. V peněžence měla mimo jiné uloženou platební kartu, kterou pachatel opakovaně zneužil. Ženě vznikla celková škoda téměř čtyřicet tisíc korun.

O peněženku přišla její majitelka v pondělí 17. prosince v Třebíči. Ženě jí pachatel odcizil kolem čtvrté hodiny odpoledne z kabelky. V peněžence měla její majitelka uložené osobní doklady, finanční hotovost, platební kartu včetně napsaného PIN kódu a další věci.

Odcizenou platební kartu pachatel poté ještě opakovaně použil, vybíral peníze z bankomatu a platil s ní za nakoupené zboží, z účtu ženy odčerpal celkem třiatřicet tisíc korun.

Když žena zjistila, že byla okradena, nahlásila krádež platební karty u příslušné finanční instituce, při blokaci karty se ale dozvěděla, že již byly provedeny neoprávněné výběry peněz.

Krádež žena následně oznámila policii. Policisté začali ihned po přijetí oznámení případ prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

V současné době se policisté obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti dvou mužů a ženy, kteří jsou zachyceni na fotografiích. Jedná se o osoby důležité pro prověřování případu.

Žena má tmavé vlasy, na sobě měla oblečenou delší bundu s výraznějšími světlými zipy, modré kalhoty a na hlavě šedou čepici s bambulí, na zádech měla tmavý batoh s červeným pruhem.

Jeden z mužů měl na sobě oblečenou černou prošívanou bundu, tmavé kalhoty a čepici s výrazným znakem. Druhý muž má tmavé vlasy, je silnější postavy, na sobě měl bundu a kalhoty tmavé barvy, boty se svislými pruhy a šedou čepici.

"Žádáme muže a ženu na fotografiích nebo občany, kteří některého z nich znají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu," vysvětlila policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Foto: PČR

 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama