Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Znáte ho? Díky chybě pracovnice v jihlavské směnárně vydělal tisíce korun

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 28. 2018, 13.37 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti muže, který minulý týden směňoval peníze v jihlavské směnárně a jemuž zaměstnankyně vyplatila za eura špatnou částku v korunách. 

Muž přišel do směnárny v Jihlavě v pondělí 18. června před jedenáctou hodinou dopoledne a žádal o směnu padesátieurové bankovky za české koruny. Zaměstnankyně vyplatila muži hotovost v české měně a ten si peníze vzal.

Transakce proběhla rychle, bez dohadů nebo jiné nadbytečné manipulace s vydanými nebo přijatými bankovkami. Muž poté z místa odešel. Žena si následně ale uvědomila, že udělala v průběhu transakce chybu a obrátila se na policii. Škoda, která vznikla, přesáhla deset tisíc korun.

Policisté provedli po přijetí oznámení důkladné šetření a vytěžili záznamy z kamer, ze kterých je chyba zaměstnankyně směnárny při transakci zřejmá.

Začali ihned pátrat po muži, který padesátieurovou bankovku ve společnosti směňoval. Jednalo se zřejmě o cizince, mluvil plynně německy. Muž měl na sobě oblečené tričko s límečkem s širšími podélnými proužky a tmavé tříčtvrteční kalhoty, obuté měl sandále.

Policisté žádají muže na fotografii nebo osoby, které ho znají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásily na tísňové lince 158.

"Je možné, že se jednalo o cizince, který přijel do Jihlavy nebo na jiné místo Vysočiny za svými příbuznými nebo známými, policisté uvítají, pokud se v tomto případě přihlásí také tyto osoby," vysvětlila k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama