Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Znáte muže na fotce? Našel peněženku a z karty v ní se v Jihlavě pokusil vybrat

Autor: David Kratochvíl - Friday, 13. 2018, 14.31 hod.

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování případu, při kterém přišel při cestě autobusem do Jihlavy jeden z cestujících o svoji peněženku. V ní měl uloženou mimo jiné také platební kartu. Z té se pokusil hotovost v bankomatu neznámý muž, kterého zachytila kamera. Strážci zákona ho potřebují ztotožnit.

O peněženku přišel její majitel v prosinci, když před čtvrtou hodinou odpoledne cestoval linkovým autobusem ze směru od obce Střítež na zastávku na ulici Romana Havelky v Jihlavě.

Peněženku měl uloženou v batohu, odkud ji pachatel zřejmě v nestřeženém okamžiku odcizil. Majitel tak přišel o peníze, platební kartu, osobní doklady a doklady k vozidlu. Krádeží mu vznikla škoda přes 1.500 korun. Když zjistil, že peněženku nemá, nejprve ji začal hledat na všech místech, která připadala v úvahu, úspěšný ale nebyl.

Následně majitel peněženky oznámil krádež na policii, kde policisté zjistili, že chvilku poté, co mu byla peněženka odcizena, pokusil se ve stejný den prostřednictvím jeho platební karty vybrat z bankomatu peníze neznámý muž. Peníze se neznámému muži získat nepodařilo.

Policisté začali ihned po přijetí oznámení případ prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

V současné době se policisté obracejí v zájmu prověřování případu na veřejnost s žádostí o spolupráci při zjišťování totožnosti muže, který byl zachycen u bankomatu.

"Žádáme osoby, které muže na fotografii znají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásily na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli další informace směřující k objasnění případu," říká k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama