Dnes je Saturday, 15. 2021. Svátek má Žofie

Znáte muže z fotky? Volejte linku 158. Policie ho shání kvůli krádeži peněženky

Autor: David Kratochvíl - Friday, 26. 2018, 11.08 hod.

Třebíčští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu, při kterém přišel v obchodním domě o svoji peněženku senior. 

Peněženku odložil při placení na pult a zapomněl na ni. Nálezce peněženku vzal a odnesl, zpátky k majiteli už se nedostala. V rámci prověřování případu policisté pátrají po muži, který se v blízkosti majitele peněženky u pultu pohyboval a policisté by potřebovali zjistit jeho totožnost.

Ve čtvrtek 11. října byl v obchodním domě na ulici Znojemská senior, který kolem deváté hodiny dopoledne přišel k prodejnímu pultu, kde vybíral a platil za zboží.

Peněženku si odložil na pult, při odchodu na ni zapomněl a ta zůstala na místě ležet. Peněženku poté vzal a odnesl nálezce, zpátky k majiteli se už ale nedostala. Kromě peněz přišel senior o doklady, platební kartu a další věci, vznikla mu celková škoda šestadvacet tisíc korun.

Když senior zjistil, že peněženku nemá, k prodejnímu pultu se vrátil, svoji peněženku nenašel a následně se obrátil na policii.

Případ začali policisté po přijetí oznámení prověřovat. Provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu zatajení věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro vypátrání pachatele i peněženky. Případ dále prověřovali, shromažďovali získané poznatky, zajistili a vyhodnotili také záznamy z kamer.

Z kamerových záznamů vyplynulo, že za majitelem peněženky stál u prodejního pultu muž, jehož totožnost by policisté potřebovali zjistit.

"Žádáme občany, kteří muže na fotografiích poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158. Uvítáme také jakékoli další informace, které by směřovaly k vypátrání pachatele a peněženky," říká policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Foto: PČR

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama