Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Sníh a ledovka komplikuje dopravu po celé Vysočině

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 3. 2020, 09.48 hod.

Čerstvý sníh v kombinaci s ledovkou způsobilo od čtvrtečního rána výraznější komplikace na silnicích prakticky po celé Vysočině. Od ranních šesti hodin do devíti hodin dopoledne došlo podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové k 25 dopravním nehodám, které museli strážci zákona vyjet šetřit.

Naštěstí se obešly bez vážnějších následků. Pět osob se při nich lehce zranilo. Nehody jsme ráno šetřili napříč celým krajem, i když nejhorší situace byla na Třebíčsku, kde se během rána stalo osm nehod,“ vysvětlila.

Policisté proto podle ní museli postavit další výjezd k dokumentování těchto nehod, aby řidič nemuseli na místech událostí čekat zbytečně dlouho.

Problémy se sjízdností byly podle Čírtkové na sinicích všech tříd. Ráno se tvořily kolony na silnici I/38 mezi Hladovem a Stonařovem na Jihlavsku, kde zejména ve stoupání nemohly vyjet kamiony, a proto se tvořily vzhledem k silnému provozu na této silnici kolony.

Dalším problematickým místem byla silnice I/23 u Náměště nad Oslavou na Třebíčsku směrem na Brno. I zde měly kamiony problémy s vyjetím. „Problémy vyjet měli řidiči kamionů také na Jihlavsku v "kosteleckém" kopci,“ dodala.

Policisté proto apelují na všechny řidiče, aby dbali zvýšení opatrnosti a jeli takovou rychlostí, aby byli schopni situaci zvládnout a zastavit na kluzké vozovce. „Předpokládáme, že všichni řidiči, kteří dneska vyjedou, mají na svých vozidlech předepsané zimní pneumatiky s dostatečnou hloubkou dezénu,“ zmínila.

Dálnice D1 je v úseku našeho kraje sjízdná podle Čírtkové se zvýšenou opatrností. Ráno se na tělese držela vzhledem ke klimatickým podmínkám vrstva sněhu. „Nehody v souvislosti s počasím jsme na dálnici řešit zatím nemuseli,“ uvedla závěrem krajská policejní mluvčí.  


 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama